Mgr. Michal Mynář
soukromá psychoterapeutická praxe

Moje Psychologie

- články o psychologii, psychoterapii a vztazích

Díky laskavému svolení redakce časopisu "Moje Psychologie", mohu zde - na svém webu - zveřejnit některé ze článků, na kterých jsem se pro časopis "Moje Psychologie" podílel jako odborný poradce.

Z plodné spolupráce s Janou Benešovskou - autorkou těchto článků, vžešla už celá řada článků na nejrůznější zajímavá témata z oblasti psychologie, psychoterapie a vztahů. Spolupráce pokračuje a proto se zde v brzké době můžete těšit na další články.

Moje psychologie - ročník 2010

Jsou ženy samostatnější než muži?

Moje psychologie 02/2010

Zatímco české ženy se osamostatňují průměrně kolem čtyřiadvaceti, muži se drží máminy sukně skoro až do třicítky. Proč? Jaké výhody a jaká rizika to s sebou nese? A máme se coby rodiče bát, že nám naši synové zůstanou na krku do důchodu?

Jak překonat selhání?

Moje psychologie 06/2010

Chybami se člověk učí, říká se. Důležité je umět je analyzovat, ve správnou chvíli hodit za hlavu a postavit se s klidem znovu na start. Ke spokojenému životu člověk nepotřebuje mnoho – v zásadě stačí vědomí, že svůj život máme v rukou my sami, a podle toho s ním nakládat.

Moje psychologie - ročník 2011

V zajetí slastí

Moje psychologie 07-08/2011

Jídlo, telefon, počítač, sociální sítě… Zpříjemňují či ulehčují život, ale mohou ho i dost zkomplikovat. Jde o to, jestli jste nadšenci, nebo závisláci, kteří svou činností obtěžují sebe i okolí. Kdy se z nadšení stane droga a jak se vyhnout abstinenčním příznakům?

Manželství z pohodlnosti

Moje psychologie 09/2011

Partner je tak trochu okoukaný, zamilovanost je pryč… Co teď s tím? Není náhodou nejvyšší čas vzít se? Mnoho párů se ke svatbě propracuje po mnoha letech „chození“ a jde o ryzí pragmatismus. Je to rozumné a praktické, nebo bláznivé a pošetilé?

Chvála drzosti?

Moje psychologie 11/2011

Ve v ztazích bodují mrchy, v zaměstnání jsou úspěšnější a lépe placení lidé nepříjemní až agresivní. Zdá se, že být hodný už se nenosí. V módě je zlobivost a potvorismus. Čím to je? Přinese vám štěstí a úspěch, když také popustíte uzdu drzosti? A jakou roli hraje fakt, jestli jste žena nebo muž?

Moje psychologie - ročník 2012

Můj život v kartách

Moje psychologie 03/2012

Ezoterika, magie, okultismus zažívají v Česku nebývalý rozmach. Historicky vzato nejsou horoskopy, věštění, kartářství a podobně nic nového. Proč se k nim však obracejí lidé v dnešním, moderním světě? Proč i vzdělaní muži a ženy řeší problémy nejprve výkladem karet a pak až – možná – míří k odborníkovi?

Umění chválit a lichotit

Moje psychologie 03/2012

Jak zareagujete, když vás někdo za něco pochválí nebo vám řekne, že máte pěkné oblečení, úsměv… prostě cokoli? Budete se červenat? Koktat? Mlčet? Klopit oči? Existuje vůbec správná reakce na pochvalu a lichotku? proč vás někdy nabijí a jindy naopak zabijí veškeré vaše snažení? A proč je důležité umět chválit a lichotit?

zpět

Psychologie

zajímavosti, články, novinky

V sekci zajímavosti naleznete videa, texty článků a rozhovory vzešlé ze spolupráce s portálem psychologie.cz, ale také odkazy na zajímavé webové stránky z oblasti psychologie a psychoterapie.

Díky laskavému svolení redakce časopisu Moje psychologie, mohu zveřejnit i pár článků, na kterých jsem se podílel jako odborný poradce.

zajímavosti
Hledání smyslu a smysluplnosti života je primárním motivem lidského chování.Abraham Maslow, psycholog

Kam dál?

home page

osobní profil

nabídka služeb

psycholog, psychoterapeut, nebo poradce?

on-line poradna

ceník

objednávka služeb

poprvé na terapii

zajímavosti z psychologie

Kontakt

Lužánecká 1885/4a
602 00 Brno

tel.: +420 608 877 263
e-mail: info@psychoterapie-brno.cz

Sociální sítě:

z oblasti psychologie, psychoterapie

sdružujících psychology a psychoterapeuty

v oboru psychologie či psychoterapie: